Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου 2010

Ανεπαρκής ο Ολυμπιακός έχασε με 1-0 από τη Μπορντό

Αναρτήθηκε από info@soussanis.gr στις 2:31 π.μ.

Μία μετριότατη Μπορντό κατάφερε να κερδίσει τον "λίγο" Ολυμπιακό με 1-0 στο στάδιο Καραϊσκάκη με γκολ του Σιανί στο 45' λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Ο Γκουρκίφ εκτέλεσε ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Σιανί κατάφερε να κερδίσει την άμυνα του Ολυμπιακού και με καρφωτή κεφαλιά έδωσε στην ομάδα του το προβάδισμα στο σκορ που έμελλε να το διατηρήσει και μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ο Ολυμπιακός θα έχει μία ακόμα ευκαιρία στις 17 Μαρτίου στη Γαλλία για να καταφέρει να πάρει την πρόκριση αν και τα προγνωστικά πλέον είναι εις βάρος του.

Ο αγώνας δεν είχε να προσφέρει ιδιαίτερες συγκινήσεις σε όσους τον παρακολούθησαν, ενώ ήταν φανερή η αδυναμία της ελληνικής ομάδας να "καθαρίσει" ένα παιχνίδι που άλλες εποχές σ' ένα κατάμεστο Καραϊσκάκη θα το είχε δικό του...

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Νικοπολίδης, Μέλμπεργκ, Στολτίδης, Ντάτολο, Μπράβο, Παπαδόπουλος, Μήτρογλου (77' Νταρμπισάιρ), Μαρέσκα, Λεντέσμα (65' Ζαϊρί), Λούα Λούα, Τοροσίδης

Στον πάγκο: Πάρντο, Γκαλίτσιος, Όσκαρ, Λεονάρντο, Ζεβλάκοφ

ΜΠΟΡΝΤΟ (Λοράν Μπλαν): Καρασό, Ζιανί, Φερνάντο, Γκουρκίφ, Ουέντελ (83’ Ζουσιέ), Πλασίλ (82’ Γκουφράν), Σαλμέ, Σανέ, Πλανίς, Τρεμουλινάς, Σαμάκ

Στον πάγκο: Ραμέ, Ενρίκε, Καβενάγκι, Μπεγιόν, Σερτίκ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χάουαρντ Γουεμπ (Αγγλία)